VIDEO: “Bomberi” serb Marko Milosavljevic do të nënshkruajë për Eurofarm Pelister?!

foto: EPA-EFE/Zbigniew Meissner

Klubi i hendbollit Europharm Pelister po kompleton me shpejtësi formacionin që do të luajë në EHF Champions League sezonin e ardhshëm.

Pas largimit të shtatë lojtarëve, stafi profesional i udhëhequr nga Zvonko Shundovski dhe Aco Joviq është në kërkim të zëvendësuesve adekuat dhe në fillim të transfertave në qendër të vëmendjes janë lojtarët e këtyre zonave.

Pas nënshkrimit të mbrojtësit të djathtë slloven me përvojë, Nejc Cechte, tani sytë janë përqendruar te përfaqësuesi serb Marko Milosavljevic (25), mëson "Ballkan-Hendboll".

Beogradi, i cili shkëlqeu në fanellën përfaqësuese të Botërorit 2023, është afër marrëveshjes me kampionin maqedonas.

Pyetja kryesore është shuma e dëmshpërblimit që maqedonasit do t'i paguajnë klubit spanjoll Ademar Leon, në të cilin qendërmbrojtësi i majtë luan sezonin e dytë.

Cilësia e Milosavljevic si në sulm ashtu edhe në mbrojtje është e pamohueshme, si dhe potenciali për të shkuar në një nivel më të lartë. Në këtë mund ta ndihmojë sezoni i të luajturit në kompeticionin më cilësor evropian.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës