VIDEO | Takimi i Gjokoviqit dhe Jokiqit në Los Anxhelos

Foto: Pamja e ekranit

Novak Djokovic ai e shfrytëzoi kohën në SHBA ndërsa priste ardhjen e Indian Wells-it për të mbështetur bashkatdhetarin e tij Nikolla Jokiq.

Gjokoviq së bashku me Vlade Divac ishte në tribunë në ndeshjen e fundit të Denverit në të cilën kjo skuadër luajti kundër Los Anxhelosit dhe festoi një fitore prej 124:114.

Pas kësaj ndeshje dy sportistët e mëdhenj u takuan dhe shkëmbyen komplimente.

“Unë jam këtu për të shijuar basketbollin, një sport që e dua”. E vlerësoj shumë madhështinë e LeBron dhe Nikola Jokiç. Nikolla është padyshim një nga sportistët më të mirë që Serbia ka pasur ndonjëherë në histori. Ajo që ai bën është e pabesueshme për basketbollin botëror, por jo për basketbollin serb. “Unë me të vërtetë e dua atë si person”, tha Gjokoviç para luftës së tij me Jokic.

VIDEO | Moment historik në NBA: LeBron u bë basketbollisti i parë me 40.000 mijë pikë

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës