VIDEO | PS. podcast: Inteligjenca Artificiale dhe Shkenca e të Dhënave me Filip Petrovski

Filip Petrovski / Foto: “Shtypi i Lirë” / Dragan Mitreski

Episodi i tetë i podcast-it Free Press transmetohet sonte. Mysafiri ynë sot është bashkëthemeluesi i Data Masters, Filip Petrovski.

Me Petroovskin diskutojmë për ngritjen e inteligjencës artificiale, shkencën e të dhënave, gjendjen aktuale me sektorin e IT në Maqedoni dhe shumë tema të tjera interesante.

Ai na tregon për jetën në Portugali, studimet jashtë vendit dhe sfidat e drejtimit të një kompanie në vend.

Të gjithë podcast-in mund ta ndiqni në linkun e mëposhtëm:

 

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës