VIDEO | PS. episodi i tretë i podkastit: Basketboll maqedonas, ekipi kombëtar dhe sporti me Andrej Šoškić

Podcast i PS me Andrej Šoškić / Foto Dragan Mitreski / Sloboden pechat

Episodi XNUMX i podcast-it tonë të Free Press transmetohet sonte. Ai është i ftuari ynë sot Andrej Shoshkiq, një prej basketbollistëve më të talentuar maqedonas. Soshkic për dy vite radhazi është zgjedhur basketbollisti i ri më i mirë në Maqedoni.

Me vetëm 17 vjet, Šoškić u bë një nga basketbollistet më të rinj maqedonas që veshi fanellën e kombëtares maqedonase për seniore.

Në paraqitjen mysafire ai flet për sezonin e tij të parë në ekipin e parë të KK Rabotniçki, sukseset e deritanishme, sfidat për një basketbollist të ri dhe rrugën drejt suksesit.

Šoškić flet edhe për ngjarjet që shënuan basketbollin botëror, sezonin e NBA-së dhe Euroligën dhe tema të tjera interesante që lidhen me këtë sport.

Të gjithë bisedën mund ta ndiqni në linkun e mëposhtëm:

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës