VIDEO | Pamjet e momentit kur futbollisti Atsu nxirret nga rrënojat

foto: EPA-EFE/Daniel Irungu - Srceenshot

Kombëtarja e Ganës, Kristian Atsu i cili tani luan për Hatayspor ishte shumë me fat dhe u nxor nga rrënojat në fatkeqësinë në Turqi.

Menjëherë pas nxjerrjes, Atsu është transferuar në spitalin më të afërt, por sipas informacioneve, edhe pse kishte probleme me frymëmarrjen, është në gjendje të mirë. Një video e nxjerrjes së tij tashmë është shfaqur në rrjetet sociale.

30-vjeçari Atsu, në karrierën që nisi në Porto, ka luajtur edhe për: Rio Ave, Chelsea, Vitesse, Everton, Bourmouth, Malaga, Newcastle dhe Al Riyadh, ku erdhi në Turqi. Ai është përfaqësues i Ganës që nga viti 2012 dhe ka bërë 63 paraqitje.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës