VIDEO | Aktrimi qesharak i një futbollisti të Osogovës kundër Novacit

Foto: Pamja e ekranit

Sot janë luajtur ndeshje nga Liga e Dytë e Maqedonisë në futboll, dhe një nga situatat më interesante pamë në ndeshjen mes Osogovo-s dhe Novacit (2:1).

Osogovo u mposht nga Novaci në fushë mysafire me golat e Pallua në minutën e 30-të dhe Luka Georgiev në minutën e 64-të. Ai ishte golashënuesi për skuadrën vendase Stefan Jovanovski në minutën e 73-të.

Po luhej koha shtesë e pjesës së parë kur një nga futbollistët e Osogovës tentoi të falsifikojë një goditje të lojtarëve kundërshtarë, por arbitri kryesor nuk i ra në tentativë.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës