VIDEO | Skandali i “Mestallës”: Arbitri i dha bilbilit të fundit të ndeshjes në mes të portës së Realit ndaj Valencias

Lojtarët e Real Madridit protestuan kundër vendimit të arbitrit pas golit të anuluar/foto: EPA-EFE/Biel Alino

Futbollistët e Real Madrid ata barazuan kundër Valencia në stadiumin “Mestalla” me rezultat 2:2 në kuadër të xhiros së 27-të në “La liga".

Pas pjesës së parë, nikoqiri po priste me 2:1, fitoi epërsi pas golave ​​të Duro dhe Yaremchuk në minutat 27 dhe 30 dhe pak para pushimit, "mbretërit" reduktuan me Vinicius Junior.

Vinicius Junior barazoi në minutën e 76-të pas asistimit të Diaz.

Lojtarët e Carlo Ancelottit sulmuan me të gjitha forcat për një kthesë dhe triumf të plotë në këtë ndeshje.

Lojtarët e Realit arritën të shënonin një gol, por çuditërisht nuk u njoh, pra kryegjyqtari J. Manzano dha fund pikërisht në momentin që topi po hynte në rrjetën vendase.

Një furtunë reagimesh pasoi nga lojtarët e Realit, më i zhurmshmi prej tyre ishte Bellingham i cili thjesht nuk u pajtua me vendimin e arbitrit dhe mori kartonin e kuq.

Në tabelë, Real Madridi është në krye me 66 pikë, shtatë më shumë se Girona e vendit të dytë, e cila do ta zhvillojë ndeshjen të dielën si mysafire ndaj Mallorca-s. Valencia është në pozitën e nëntë me 37 pikë.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës