VIDEO | Djali i presidentit Vuçiq donte të luftonte me huliganët në Gelsenkirchen

Foto: Pamja e ekranit

Disa incidente në Gelsenkirchen i kanë paraprirë ndeshjes së sotme mes Serbisë dhe Anglisë në Kampionatin Evropian.

Në disa lokacione tifozët serbë janë përleshur me tifozë shqiptarë dhe anglezë dhe në njërën prej tyre mediat serbe kanë raportuar se djali i presidentit të Serbisë Aleksandar Vuќi. kërkon të përfshihet në ngjarjet, por sigurimi nuk e lejon.

Një pjesë e opinionit në Serbi e dënoi këtë sjellje dhe tha se djali i presidentit nuk duhet të sillet në këtë mënyrë.

VIDEO | Tifozët serbë dhe shqiptarë u përleshën në Gelsenkirchen

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës