VIDEO: Erërat e forta përmbysin një anije të madhe në Edinburg, 25 persona të lënduar, ka edhe të zhdukur

Foto: print screen

Të paktën 25 persona u plagosën sot kur një anije e madhe kërkimore u përmbys nga erërat e forta ndërsa ishte ankoruar në portin e Edinburgut.

Pamjet video tregojnë se anija “Petrel” është anuar në një kënd prej 45 gradë.

Shërbimet e urgjencës thanë se 25 persona u plagosën.

Tabloidi londinez “Sun” shkruan se ka edhe persona të zhdukur.

Anija është pjesë e pasurisë së bashkëthemeluesit të ndjerë të Microsoft, Paul Allen.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës