VIDEO: Një shpërthim i fuqishëm shpërtheu një shtëpi në Uashington, D.C., pasi pronari qëlloi 40 plumba në ndërtesë

Foto: Twitter

Policia amerikane po heton një shpërthim masiv që shkatërroi një shtëpi në një periferi të Uashingtonit, thanë autoritetet dje, me pamjet në mediat sociale që tregojnë një shpërthim të fuqishëm që e bëri ndërtesën në rrënoja.

Në kohën e shpërthimit, një i dyshuar në objekt qëlloi me armë "30-40 herë nga brenda shtëpisë së tij në lagjen përreth", sipas një deklarate të lëshuar nga policia e Arlington, Virxhinia.

Policia u dërgua pasi mori një raport për të shtëna dhe "u përpoq të bënte kontakt me të dyshuarin", thuhet në deklaratë.

Por i dyshuari nuk ka reaguar dhe ka mbetur i barrikaduar në shtëpi, thuhet në deklaratë.

“Derisa oficerët po përpiqeshin të ekzekutonin urdhrin për bastisje, i dyshuari ka qëlluar, ndoshta me armë zjarri, brenda shtëpisë. Më pas rreth orës 20:25 në objekt ka ndodhur një shpërthim.

Hetimi për shkakun e shpërthimit është “në vazhdim”, thuhet në deklaratë, pa përmendur fatin e të dyshuarit. Tre policë raportuan për lëndime të lehta dhe zjarri u vu nën kontroll brenda dy orësh.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës