VIDEO | Një fitore e sigurt për Spanjën në derbin ndaj Kroacisë në Berlin

Foto: EPA-EFE / CLEMENS BILAN

Kombëtarja spanjolle ka festuar një fitore bindëse ndaj Kroacisë me rezultat 3:0 në derbin e parë të madh të Kampionatit Evropian.

Ndryshe nga paraqitjet e dy garave të fundit të mëdha, sot pamë një Kroaci të zbehtë, të cilën Spanja diti ta përdorë dhe siguroi fitoren në pjesën e parë.

Pas disa rasteve të humbura, rezultati u hap në minutën e 29-të kur Fabian Ruiz e gjeta ate Alvaro Morata që doli “një mbi një” me Livakoviq dhe vendosi topin në rrjetë. Vetëm tre minuta më vonë dhe asistenti Ruiz u fut në listën e golashënuesve.

Fundi i pjesës së parë u luajt kur Lamin Yamal i cili u bë lojtari më i ri që ka luajtur në një kampionat evropian gjenden Dani Carvajal në zonën e penalltisë, dhe lojtari i Real Madridit vendosi topin në rrjetë.

Në pjesën e dytë spanjollët e çuan me qetësi ndeshjen deri në fund dhe nuk lejuan asnjë surprizë. Bruno Petkovic shënoi një gol për Kroacinë rreth dhjetë minuta para fundit, por ai gol u anulua për shkak të hyrjes së parakohshme në zonën e penalltisë së penalltisë së mëparshme.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës