VIDEO | Schwarzenegger dënoi sulmin nga Hamasi: Ai u takua me të mbijetuarit dhe familjet e tyre

Foto: TMZ / BACKGRID / Backgrid USA / Profimedia

Aktori i Hollivudit Arnold Schwarzenegger u shpreh kundër asaj që ai e quajti barbare dhe të paprovokuar Sulmi i Hamasit ndaj Izraelit dhe u takua me të mbijetuarit dhe familjet e tyre.

Ish-guvernatori i Kalifornisë dënoi masakrën e civilëve të pafajshëm më 7 tetor, duke thënë se ai kurrë nuk kishte parë diçka të tillë dhe ofroi mbështetjen e tij për Izraelin. TMZ.

Schwarzenegger u takua me anëtarët e familjeve të pengjeve izraelitë që ende mbahen në Gaza dhe u dhuroi atyre statuja të shqiponjës prej bronzi. Pas takimit, Schwarzenegger tha se dëshiron të përhapë paqen, sepse ajo është më e fuqishme se urrejtja dhe zemërimi.

Ella Shani, 14 vjeç, është ndër të mbijetuarit që udhëtoi nga Izraeli në Santa Monica për të takuar Arnold Schwarzenegger.

Ajo tregoi sesi babai i saj u vra nga anëtarët e Hamasit në Kibbutz Bera më 7 tetor dhe si u rrëmbye kushëriri i saj 16-vjeçar Amit Shani. Takimi u organizua nga Muzeu i Tolerancës në Jerusalem, me të cilin Arnold Schwarzenegger është partner prej vitesh.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË