VIDEO | Shoigu pyetet se si do të përfundojë lufta, ai thotë "si çdo tjetër, në paqe"

Sergey Shoigu / Foto EPA-EFE / ALEXEI NIKOLSKY / PISHINË E KREMLIN / SPUTNIK / PISHINË KREDI E DETYRUAR

Në një intervistë për TV Zvezda, ministri rus i Mbrojtjes Sergei Shoigu u pyet se si do të përfundonte lufta, për të cilën ai u përgjigj: "Çdo luftë përfundon në paqe".

Por kur një gazetar pyeti se sa shpejt mund të pritet paqja në Ukrainë, Shoigu nuk iu përgjigj pyetjes dhe u largua nga dhoma. Ndonëse TV Zvezda fillimisht publikoi një video të largimit të ministrit të Mbrojtjes, ajo u pre në një deklaratë të mëvonshme.

Analistët perëndimorë thonë se presidenti rus Vladimir Putin ka të ngjarë të planifikojë ta zvarritë luftën sa më gjatë që të jetë e mundur me shpresën se mbështetja perëndimore për Ukrainën do të dobësohet.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës