VIDEO: Skupy kryeson 2:0 pas pjesës së parë ndaj Lincoln Red Imps

Kampioni i Maqedonisë Shkupi është në pritje të kundërshtarit të mundshëm në raundin e tretë kualifikues në LŠ/Foto: facebook.com/fcshkupi3

Pas 45 minutave të para kampioni i Maqedonisë Shkupi kryeson me 2:0 ndaj përfaqësueses së Gjibraltarit, Lincoln Red Imps.

Çairçani tregojnë në fushë pse janë favorit në këtë dyluftim ndaj gjibraltarve.

Goli i parë u shënua në minutën e 11-të me një gol të bukur nga Danfa i cili shpëtoi nga disa lojtarë kundërshtarë dhe nga rreth 15 metra e futi topin në rrjetën e Coleing. Goli u asistua nga Shay.

Në minutën e 29-të golashënuesi më i mirë në kampionatin maqedonas për sezonin e kaluar, Adetunji e rriti pozitivitetin me një gol të mrekullueshëm pas asistimit të Hamidit.

Në pjesën e parë pati vetëm një karton të verdhë, të cilin e mori lojtari vendas Margvelashvili pak para pushimit.

Video e ditës