VIDEO: Skocia mundi Spanjën në Glasgow, Kovacic është heroi i Kroacisë në Bursa

foto: EPA-EFE/Robert Perry

Skoci ai shënoi edhe fitoren e dytë në kualifikueset për Kampionatin Evropian 2024, këtë herë në shtëpi në Glasgow e mposhti çuditërisht Spanja me 2:0.

McTominay i Manchester United shënoi dy herë me golat në minutën e 51-të dhe të 48.000-të në stadiumin Hampden Park para gati XNUMX shikuesve.

Kombëtarja e Kroacisë pas barazimit në shtëpi në turin e parë me Uellsin, në vizitën në Bursa ai festoi mbi përzgjedhjen turke (0: 2).

Fitoren për “kubikët” e solli lojtari i Chelseat Kovaçiq i cili hyri dy herë në listën e golashënuesve (20', 45+4'), dhe Pasaliç pati dy asistime.

Kualifikimet EC 2024

E martë, rezultatet -

Gjeorgji – Norvegji 1:1
Kosovë – Andorra 1:1
Rumani - Bjellorusi 2: 1
Skoci – Spanjë 2:0
Zvicër – Izrael 3:0
Turqi - Kroaci 0: 2
Uells – Letoni 1:0

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës