VIDEO | Celine Dion e thyer dhe në lot: Traileri i publikuar për dokumentarin që detajon betejën e saj me sëmundjen

Celine Dion / Foto: Prime Video / Ferrari / Profimedia

Në trailerin e dokumentarit "Unë jam: Celine Dion", e cila do të transmetohet më 25 qershor, këngëtarja e njohur foli hapur për problemet e saj shëndetësore dhe diagnozën, një gjendje e rrallë me të cilën u diagnostikua në dhjetor të 2022-shit.

Celine Dion shfrytëzon rastin për të folur në detaje për të gjithë procesin për herë të parë. Gjegjësisht, në një shkrepje nga traileri, këngëtarja është e thyer dhe e përlotur duke diskutuar për luftën e saj me sindromën e personalitetit të ashpër.

Duke folur se si shëndeti i saj ka ndikuar në karrierën e saj, Celine përshkruan arritjet e saj dhe sa shumë i mungon skena.

“Çdo ditë, më duhet ta pranoj, është një luftë”, thotë kjo divë muzikore, ndërsa videoja tregon se sa shumë ndihmë i duhet në fakt për të lëvizur.

Në fund të trailerit këngëtarja mes lotësh thotë: "Me ka marre malli shume per ty." Me mungoni djema. Nëse nuk mund të vrapoj, do të eci. Nëse nuk mund të eci, do të zvarritem”.

FOTO | Mes betejës me sëmundjen e rëndë: Celine Dion u shfaq në çmimet Grammy të këtij viti

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës