VIDEO | “Java” e Argjentinës dhe het-triku i Messit në një pjesë

Foto: EPA-EFE / Juan Ignacio Roncoroni

Futbollisti më i mirë në botë për momentin, Lionel Messi ai shkëlqeu edhe një herë në fanellën e Argjentinës dhe shënoi hat-trick në miqësoren me Curaçao, të cilën argjentinasit e fituan 7:0.

Messi arriti golin e tij të 100-të me fanellën e Gauchos dhe të tre golat i shënoi në pjesën e parë. Goli i parë i këtij takimi ishte i 100-ti i tij për Argjentinën.

Ai nuk kishte mbrëmjen e tij Latuaro Martinez i cili në minutën e dytë mund të ishte në fletën e shënimit, por nuk e vendosi topin në portën e zbrazët përballë tij.

Ata shënuan pjesën tjetër të golave ​​për argjentinasit Gonzalez, Fernandez, Di Maria dhe Montiel.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës