VIDEO | Një ndërtesë është shembur në Stamboll, njerëzit kanë mbetur nën rrënoja

Foto: Ekrani i printimit

Disa njerëz janë varrosur nën rrënoja pasi një ndërtesë u shemb në lagjen Kucukcekmedze të Stambollit mëngjesin e sotëm.

Aksidenti ka ndodhur mëngjesin e sotëm rreth orës 8:40 me orën lokale.

Zjarrfikësit, policia dhe punonjësit e shëndetësisë ndodhen në terren, ndërsa për momentin nuk dihen arsyet e shembjes së objektit, transmeton “Haberturk”.

 

Po punohet për personat e zhytur nën rrënojat e pallatit trekatësh.

Sipas portalit Ahaber, deri më tani nga rrënojat është nxjerrë një i plagosur.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës