VIDEO| Rrëzohet aeroplani i zjarrfikësve, pilotët mbijetojnë

ekran printer twitter

Një aeroplan Boeing 737-300 është rrëzuar në Australinë Perëndimore, raportojnë mediat lokale.
Siç thuhet, bëhet fjalë për avionin e angazhuar në shuarjen e zjarrit.

Një Boeing 737-300 me dy anëtarë të ekuipazhit që fluturonte mbi Parkun Kombëtar Fitzgerald u rrëzua në pyllin midis Ravensthorpe dhe Hopetoun, raportoi portali AIRLive.

Dy pilotët i mbijetuan aksidentit dhe arritën të çlirohen nga rrënojat, por pësuan lëndime të lehta, tha policia lokale.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës