VIDEO: Një mysafiri i ra të fikët në një transmetim të drejtpërdrejtë të propagandistit të Putinit Soloviev

Foto: Twitter / print screen

Shfaqja e propaganduesit të famshëm të Kremlinit, Vladimir Soloviev, u anulua ditën e djeshme pasi një prej të ftuarve u shua në studio gjatë programit live.

Andrei Karneev, drejtor i Fakultetit të Studimeve Aziatike në Shkollën prestigjioze të Ekonomisë në Moskë, i ra të fikët gjatë një debati për çështje politike.

I ftuari në emision nuk pati pasoja të rënda pas ngjarjes. Sipas mediave, Karneev deklaroi se një natë më parë kishte marramendje dhe nuk flinte mjaftueshëm. Ai gjithashtu tha se ishte nervoz.

Shfaqja e Soloviev është shfaqur në Rusi për 11 vjet, dhe në të shpesh mund të dëgjosh qëndrime të diskutueshme, madje edhe të çuditshme që mbështesin lëvizjet e Vladimir Putin, veçanërisht rreth luftës kundër "Perëndimit të lig" dhe pushtimit të Ukrainës.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës