VIDEO | "Dua të të argëtoj": Tom Cruise pranon një çmim ndërsa pilotonte një avion luftarak

Foto: MTV/ BACKGRID/ Backgrid UK/ Profimedia

Tom Cruise arriti lartësi të reja me fjalimin e tij të çmimit MTV. Gjatë ngjarjes së Çmimet e Filmit dhe TV MTV 2023, e cila u mbajt të dielën, aktori fitoi çmimin për performancën më të mirë për vazhdimin e vitit të kaluar Top Gun: Maverick, transmeton Njerëzit.

Në një video duke falënderuar shikuesit për nderin e marrjes së këtij çmimi, Lundrim ai u filmua teksa pilotonte një avion luftarak lart në qiell ndërsa mbante syze dielli dhe fliste me kufje. “Trofeu i tij i artë” i kokoshkave ishte me të në aeroplan.

“Faleminderit shumë për këtë çmim. Unë i bëj këto filma për ju. Unë të dua. Unë dua t'ju argëtoj. Kur e di se sa shumë ju pëlqen, sa e vlerësoni këtë, thjesht nuk ka ndjenjë më të mirë."

Më pas ai shtoi se filmi aksion "Mission: Impossible - Dead Reckoning Pjesa e Parë", do të shfaqet premierë në kinema më 12 korrik, duke e quajtur atë një "udhëtim të egër".

"Kaloni një verë të mrekullueshme." Faleminderit përsëri që më lejuat t'ju argëtoj. Është një privilegj absolut. Do të shihemi në kinema”, tha Cruz.

Meqë ra fjala, ceremonia e ndarjes së çmimeve të MTV, live u anulua, pas prezantuesit të vitit Drew Barrymore u tërhoq në solidaritet me anëtarët e Shoqata e Shkrimtarëve të Amerikës, të cilët aktualisht janë në grevë. Të gjithë fituesit morën çmimet e tyre përmes mesazheve të regjistruara paraprakisht.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës