VIDEO: Një prift rus tregon se si të vrasin "si duhet" ukrainasit: "Mos lëshoni raketa pa lutje"

Foto: Twitter

Prifti rus Andrei Tkaçev mbajti një fjalim kontrovers para besimtarëve, në të cilin bëri thirrje për bombardimin e Ukrainës, por jo pa u lutur përpara raketave "Grad", me shprehjen "Zot, ki mëshirë", të transmetuara media e pavarur ruse.

"Mos pajisni një paketë (hedhës raketash me shumë tyta, aka) "City" pa lutje." Ti vendos çdo “cigare” dhe: “Zot, mëshiro, Zot, ki mëshirë, Zot, ki mëshirë”. Dhe kështu me radhë, e kështu me radhë. Jo sepse do, por sepse duhet”, thirri prifti në predikimin e çuditshëm.

Tkachev gjithashtu u shpjegoi atyre që dëgjonin predikimin e tij "kuptimin e fshehtë shpirtëror" të luftës në Ukrainë. Ai e quajti Rusinë "të vetmin qytetërim që nuk dëshiron të 'vallëzojë në melodinë' e vendeve perëndimore". Sipas tij, Rusia vendosi t'i imponojë vlerat e saj Ukrainës dhe për këtë shkak filloi një pushtim të vendit fqinj.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës