VIDEO: Ronaldo ndëshkon gabimin e Stojkoviçit për çerekfinalen në Ligën e Kampionëve të Azisë

foto: EPA-EFE / STR

Futbollistët e Al Nasr të udhëhequr nga ylli i parë Christiano Ronaldo kaloi në çerekfinale të Champions League aziatike.

Klubi nga Riadi e mundi atë sonte Al Fejha me 2:0 në ndeshjen e dytë të fazës së 1-të. Në takimin e parë mes këtyre dy skuadrave, Al Nasr fitoi me 0:3, kështu që me rezultat të përgjithshëm 0:XNUMX kaloi në turin tjetër të garës.

Në Al Fejha, ​​të udhëhequr nga pankina e trajnerit serb Vuk Rasovic, si dhe portieri Vladimir Stojkovic, shpresonin se mund të bënin sensacion në ndeshjen e dytë dhe të befasonin Al Nasr. Por sonte ata ishin larg kësaj, dhe loja u shënua edhe nga gabimi i madh i ish-përfaqësueses serbe.

Gjegjësisht, në minutën e 86-të, Stojkovic bëri një gabim të madh dhe praktikisht ia dhuroi golin Ronaldos. Më herët, Al Nasr ka kaluar në avantazh Ottavio me një gol në minutën e 17-të.

Skuadra e Riadit do të luajë kundër Al Ain nga Emiratet e Bashkuara Arabe në çerekfinale të Ligës së Kampionëve të Azisë.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës