VIDEO: Roma mposhti Frosinone me golat e Lukakut dhe Pellegrinit

foto: EPA-EFE/GIUSEPPE LAMI

Futbollistët e Roma e rrahën sonte në shtëpi Frosinone me 2:0, në raundin e shtatë të Seria A..

Roma kaloi në epërsi me golin e Romelu Lukakut në minutën e 22-të dhe Lorenzo Pellegrini siguroi fitoren në minutën e 83-të. Paulo Dybala asistoi për të dy golat.

Lojtarët e Jose Mourinhos arritën fitoren e dytë në kampionat dhe me tetë pikë zënë vendin e 12-të në tabelë.

Frosinone është pa fitore në tri ndeshjet e fundit, ndërsa pas humbjes së dytë ka nëntë pikë dhe ndodhet në vendin e 10-të në tabelë.

Më herët gjatë ditës së sotme, Bologna mposhti në shtëpi Empolin me 3:0, Udinese dhe Genoa barazuan 2:2, dhe dueli ndërmjet Atalantës dhe Juventusit përfundoi pa gola.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës