VIDEO | Një prind ka vdekur në lojën e basketbollit të djalit të tij në Shtetet e Bashkuara

Foto: Pamja e ekranit

Mediat amerikane raportojnë një ngjarje tragjike të ndodhur në një konkurs të shkollave fillore amerikane në pjesën veriore të Vermot, në qytetin amerikan të Aalburgut.

Djemtë e shkollave Albrugh dhe St. Policia ka mbërritur në vendngjarje, por situata është qetësuar ende pa mbërritur.

Ai është ankuar për lëndimet e punonjësve të policisë Russell Giroux i cili është dërguar menjëherë në spital. Megjithatë, burri, i cili dyshohet se ishte babai i një prej fëmijëve që morën pjesë në konkurs, vdiq menjëherë pas kësaj.

Njëri nga prindërit ka arritur të regjistrojë skenat tronditëse të sherrit.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës