VIDEO | Rade Bogdanoviq i është përgjigjur Piksit: Nuk më njeh? Le ta kujtojë hotelin buzë liqenit të Dojranit

Foto: Pamja e ekranit

Analisti serb i futbollit, Rade Bogdanoviq ai shpesh tërheq vëmendjen e publikut me komentet e tij, ndërsa tani ai i është përgjigjur trajnerit serb Dragan Stojkovic-Pixie i cili më parë tha për të se nuk e njihte.

Bogdanoviç e ka kritikuar shpesh herë më parë Piksin dhe trajnerit serb padyshim që nuk i ka pëlqyer analizat e tij. Një nga deklaratat e fundit të tilla ka qenë se Pixie nuk ka bërë asgjë pavarësisht se ka pagë mujore prej 120.000 mijë eurosh, ndërsa ka përjetuar një debakli edhe në Katar.

Serbia u kualifikua në Kampionatin Evropian, por në kualifikuese kjo skuadër mundi vetëm Malin e Zi dhe Lituaninë, kështu që edhe këtu Bogdanoviç kishte vend për të kritikuar.

Kësaj kritike, Pixie iu përgjigj shkurt me: "Kush është ai?", ndoshta duke u përpjekur të përçmojë Bogdanoviqin dhe tezat e tij. Pas një komenti të tillë, Bogdanoviq ka tentuar t'i kujtojë disa situata në të kaluarën që kanë të bëjnë edhe me Maqedoninë.

“Një muaj para se të ikte nga Serbia, ai erdhi në Maqedoni, në liqenin e Dojranit për të aplikuar për licencë profesionale dhe më pas shkoi në Japoni si trajner. Ai kaloi në një procedurë të shkurtuar dhe të privilegjuar dhe rastësisht fillova të merresha me profesionin e trajnerit në atë kohë. Ne shkuam 6-7 trajnerë dhe 3-4 të dashuruar, na vendosën në një hotel buzë liqenit dhe Piksi mori një dhomë pikërisht përballë times.

Një ditë shkoi të bënte dush dhe askush nuk i tha që nuk kemi ujë të ngrohtë se ka kufizim. E di që më njeh mirë sepse doli nga dhoma me shkumë shampo në kokë dhe peshqir rreth belit dhe më pyeti: Bogdan a kemi ujë të ngrohtë. “I thashë se nuk do ta bënte për shkak të kufizimeve nga ora 8:18 deri në XNUMX:XNUMX, kështu që e di që ai më njeh mirë”, tha Bogdanoviq.

 

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË