VIDEO | Putin: Kundërofensiva e Ukrainës ka filluar

Vladimir Putin/Foto: EPA-EFE/MIKHAEL KLIMENTYEV / SPUTNIK / PISHINË E KREMLINIT KREDI E DETYRUAR

Presidenti rus Vladimir Putin sot ai deklaroi se ka filluar kundërofensiva e Ukrainës dhe kjo shihet nga përdorimi i rezervave strategjike.

“Mund të themi absolutisht qartë se ofensiva ukrainase ka filluar. Kjo dëshmohet nga përdorimi i rezervave strategjike”, tha Putin.

Ai shtoi se të gjitha përpjekjet kundërsulmuese të forcave të armatosura të Ukrainës dështuan, por ekziston potenciali sulmues.

Putin tha se ushtria ukrainase kishte pësuar humbje të konsiderueshme ditët e fundit.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës