VIDEO: Të shtëna në një qendër tregtare në Kopenhagë, njerëzit ikin, policia rrethon vendin

Të shtënat në një qendër tregtare në Kopenhagë/Foto: Screenshot

Ka pasur të shtëna në një qendër tregtare në Kopenhagë.

Disa persona kanë mbetur të plagosur, tha policia, duke shtuar se një numër i madh i efektivëve të policisë ndodheshin në terren.

Nuk është e qartë se sa njerëz janë vrarë dhe sa janë plagosur. Rrugët përreth janë bllokuar plotësisht.

Të shtënat kanë ndodhur vetëm pak orë para fillimit të performancës së këngëtarit britanik Harry Styles. Ai performon në një sallë aty pranë në orën 20:XNUMX.

Policia tha se një i dyshuar është arrestuar, por nuk ka dhënë detaje.

“Një person është arrestuar në lidhje me të shtënat në Fushë. Për momentin nuk mund të themi më shumë për identitetin e atij personi. “Në vendngjarje ka shumë policë”, kanë shkruar ata.

 

Në një postim të veçantë në Twitter, ata i kërkuan kujtdo në Fields Mall të kontaktojë të afërmit.

Gazeta daneze Berlingske foli me një dëshmitar.

“Ishte çmenduri”, tha një punëtor i dyqanit. Ajo thotë se dëgjoi të shtëna të shumta dhe pa njerëz që vraponin menjëherë.

Ajo thotë se më pas mbylli dyqanin dhe u largua nga qendra.

Video e ditës