VIDEO: Të shtëna në një qendër rekrutimi në Rusi, disa të plagosur

Foto Twitter

Në rrjetet sociale janë shfaqur pamjet e të shtënave në departamentin ushtarak në Ust-Ilimsk të Rusisë, ku u plagos rëndë shefi i departamentit, raportojnë mediat ruse.

Një djalë i ri ka vendosur të hapë zjarr ndaj personave të repartit dhe siç shkruajnë mediat ruse është dashur të mobilizohet në ushtrinë ruse.

Sipas mediave lokale, Aleksandar Eliseev ka pësuar një plagë me armë zjarri në kokë.

Para se të qëllonte, i riu (25), i cili është identifikuar si Zina Ruslan, dyshohet se ka thënë: "Tani të gjithë do të shkojmë në shtëpi".

Mjekët po luftojnë për jetën e të plagosurit Eliseev.

Video e ditës