VIDEO | Surpriza e parë e madhe e PE: Sllovakia tronditi Belgjikën!

Foto: EPA-EFE / ROBERT GHEMENT

Në ditën e tretë të sotme të Kampionatit Evropian, pamë edhe surprizën më të madhe të kampionatit, Sllovakia mposhti Belgjikën me rezultat minimal 0:1.

Belgët u nisën në sulm për të justifikuar që në fillim rolin e favoritit, por Romelu Lukaku humbi dy raste të shkëlqyera. Pas rasteve të humbura të Belgjikës, penalltia mbërriti shumë shpejt. Schranz goditi rrjetën në minutën e shtatë Castells për epërsinë befasuese të Sllovakisë.

Edhe pse goli u shënua herët, ai rezultoi vendimtar. Belgjika pati një lojë, sidomos në pjesën e dytë, por realizimi mungoi. Ata do të pendohen veçanërisht për dy golat që anuloi VAR-i Lukaku.

Fitorja e Sllovakisë do të thotë edhe se do të shohim një grup super interesant “E” sepse më herët edhe Rumania ka befasuar Ukrainën duke e mposhtur me 3:0.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 100 DENARË

Video e ditës