VIDEO | Pamjet e para të sulmit të Izraelit ndaj Iranit

Video të sulmeve të supozuara izraelite ndaj Iranit janë shfaqur në mediat sociale.

Ato tregojnë qiellin me shkëlqim, ndoshta nga veprimi i mbrojtjes ajrore iraniane.

BBC Persia raportoi se i ishin dërguar disa video të regjistruara gjatë natës nga banorë të provincës qendrore iraniane të Isfahanit, ku media shtetërore iraniane raportoi se ishin dëgjuar shpërthime.

Izraeli ka sulmuar Iranin herët në mëngjes dhe ka gjuajtur me raketa këtë vend, raportojnë mediat botërore.

Mediat iraniane raportojnë se fluturimet mbi disa qytete janë anuluar, raporton AP. Objektivat pranë qytetit të Isfahanit, ku dyshohet se ndodhen objektet bërthamore iraniane, u sulmuan.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës