VIDEO: Vazhdojnë vuajtjet e fëmijëve në Gaza, kërkojnë njerëz të gjallë nën rrënoja, IDF sulmoi brezin me avionë

Foto: Twitter

Forcat e Mbrojtjes së Izraelit (IDF) thanë se avionët luftarakë dhe helikopterët sulmuan objektivat në Rripin e Gazës gjatë natës, duke përfshirë tunele, qendra komanduese dhe depo armësh.

Dhe ajo që ka mbetur nga Rripi i Gazës është tashmë në gërmadha. Të qarat dhe vuajtjet e fëmijëve të pranishme sërish.

Zyra qeveritare për media në Gaza tha se mbi 700 palestinezë u vranë në sulmet ajrore izraelite në Rripin e Gazës të rrethuar në 24 orët e fundit. Lufta për të gjetur njerëz të gjallë nën rrënojat vazhdon ende.

Militantët e Hamasit u shënjestruan dhe u vranë nga një dron i IDF që vepronte në drejtim të trupave tokësore, tha IDF.

Ka shumë fëmijë dhe foshnje të vdekur.

Ai shtoi se trupat detare izraelite sulmuan objektivat e Hamasit, duke përfshirë infrastrukturën dhe anijet e Hamasit.

Forcat e Mbrojtjes së Izraelit thanë më herët se kishin goditur më shumë se 400 objektiva në të gjithë Gazën në 24 orët e para pas përfundimit të një armëpushimi njëjavor me Hamasin.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës