VIDEO | Miqësorët: Holanda bindëse ndaj Islandës, Polonia mundi Turqinë, por do të frikësohet për Lewandowski

Foto: OnsOranje/FB

Skuadra e futbollit të Holandës nuk lejoi surprizë dhe në ndeshjen e fundit kontrolluese mposhti Islandën me rezultat 0:4.

Islanda hyri e motivuar në ndeshje pasi pak ditë më parë mposhti Anglinë me 0:1 në “Wembley”, megjithatë sot nuk kishte fuqi për një surprizë të re. Chavy Simmons hapi rezultatin në minutën e 23-të.

Ky ishte rezultati me të cilin u largua në pushim. Në pjesën e dytë, holandezët shënuan edhe tre gola të tjerë dhe pas kësaj Van Dyke, Malen и Weghorst.

Polonia mundi Turqinë me rezultat 2:1 në një ndeshje interesante. Svidovski hapi rezultatin pas vetëm 12 minutash, Yilmaz u kujdes për 1:1, ndërsa shënoi për fitore Zalevsky në minutën e 90-të.

Por polakët nuk janë shumë të lumtur për fitoren sepse Robert Lewandowski u lëndua në pjesën e parë dhe tashmë paraqitja e tij në Kampionatin Evropian është në dyshim.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 100 DENARË

Video e ditës