PREMIERA VIDEO | “Politikanët” në “Sloboden Pechat”, i ftuar Nikolla Todorov: Dilni votoni – është e rëndësishme, se regjistrimi nuk do të arrihet

Politikanët

Nikolla Todorov, avokat, ish-ministër i Shëndetësisë dhe Arsimit, i cili vendosi të tërhiqet nga politika në vitin 2017. Pse dhe si – shpjegon ai në edicionin e fundit të podcast-it “Politikanët”. Sasho Ordanoski dhe Borjan Jovanovski diskutojnë me të për kombinatorikën për zgjedhjet e ardhshme presidenciale dhe parlamentare. Pse konsiderohet Todorov se jemi në rrezik të mos zgjedhim president dhe të mos kemi mundësi të formojmë qeveri? Si do ta gëlltisë Mickoski petën nëse duhet të bëjë koalicion me BDI-në?

Todorov i frikësohet qëndrimeve radikale të Vankovskës dhe Levicës – a është Vankovska një përpjekje për të tërhequr trupin më të vjetër votues?

Pse Todorov beson se VMRO-ja do të ketë një fitore të lehtë kundër LSDM-së në IE 3 dhe 4, por është një fitore më e vogël se më parë?

Pse është më mirë të miratohen amendamentet kushtetuese tani, sesa të zvarriten, duke pasur përvojën me Marrëveshjen e Prespës?

Për këtë dhe shumë më tepër në edicionin e ri të podcast-it "Politicants.mk" në "Sloboden Pechat".

 

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës