VIDEO | Magjia festive: Victoria Loba zbukuroi pemën e Krishtlindjes

Foto: Instagram/Viktoria Loba

Dalëngadalë, por me siguri, euforia festive fillon të fillojë dhe secili prej nesh tashmë fillon të mendojë se si ta dekoroj shtëpinë para Vitit të Ri dhe festimit të festave të Krishtlindjeve.

Victoria Loba është një nga të famshmit e parë maqedonas që na tregoi pemën e Krishtlindjes dhe na futi në shtëpinë e saj për një moment, të paktën përmes një videoje në rrjetin social Instagram.

Këtë vit këngëtarja zgjodhi një pemë natyrale të Krishtlindjes, të cilën e zbukuroi me dekorime të kuqe dhe drita të arta. Sigurisht, dekorimi nuk do të ishte aq argëtues pa kafshët e saj shtëpiake Masha и Mila.

Meqë ra fjala, Loba ka theksuar gjithmonë se kjo periudhë festive është më e lumtura e vitit për të.

“Festat e Vitit të Ri e kanë ende atë magjinë që nga fëmijëria ime, ndaj mezi pres që të vijë ky sezon argëtimi dhe fillimesh të reja. Në Rusi për Vitin e Ri, njerëzit shpesh vishen, i japin njëri-tjetrit dhurata që i lënë nën pemën e Krishtlindjes. Në familjen time gjithmonë kemi thënë se si do ta presim Vitin e Ri ashtu dhe do të jetë për ne, prandaj Viti i Ri ka qenë gjithmonë festa më e gëzuar për ne”, ka thënë ajo për “Nezavisen” disa vite më parë.

Video e ditës