VIDEO: Një deputet i socialistëve serbë ka parë përmbajtje pornografike gjatë një diskutimi parlamentar për Kosovën

Një deputet i socialistëve serbë po shikonte filma për të rritur në celular derisa Kuvendi Popullor debatonte për planin evropian për Kosovën!

Në videon e shfaqur në rrjetet sociale shihet qartë se si ky deputet i ulur në stolin e parlamentit shikon në celular aksionin për më shumë se një minutë e gjysmë, ndërkohë që debatohet i zjarrtë për më të rëndësishmen kombëtare. Çështja në Serbi vazhdon. Teksa shikon një video me përmbajtje eksplicite, ky deputet nuk u kushton vëmendje as kolegëve të shumtë të ulur në stolat pranë tij.

Edhe pse fytyra e tij nuk duket në video dhe identiteti i tij nuk mund të përcaktohet me siguri, Twitter pretendon se ai është Zvonimir Stevic, deputet i Partisë Socialiste të Serbisë.

Debati për Kosovën në Kuvendin Popullor u zhvillua të enjten dhe të premten, më 3 dhe 4 shkurt.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës