VIDEO: Zjarri në një pallat në Romë, një grua ka humbur jetën, 17 qiramarrës janë plagosur

Një ndërtesë ka marrë flakë në Romë/Foto: Twitter

Një ndërtesë shtatëkatëshe në Romë, e cila po rinovohej, u përfshi nga flakët të premten pasdite, duke vrarë një grua dhe duke plagosur të paktën 17, thanë autoritetet italiane.

Zjarri në pallatin, i cili ndodhet në lagjen Colli Anien në kryeqytetin e Italisë, ka rënë pas një shpërthimi, i cili është shkaktuar nga një arsye e panjohur.

Zjarrfikëset dhe efektivët e policisë dolën në terren, ndërsa banorët brenda godinës thërrisnin “na nxirrni, po digjemi”. Trupi i gruas u tërhoq nga shkallët dhe zjarrfikësit thonë se ajo ka të ngjarë të ketë vdekur nga mbytja ndërsa përpiqej të dilte nga ndërtesa që digjej.

Shtatë persona janë nxjerrë nga shërbimi zjarrfikës dhe kanë pasur probleme me frymëmarrjen, ndërsa pesë të tjerë janë duke u ekzaminuar nga personeli mjekësor.

Disa nga të plagosurit u dërguan në spitalin Sant Eugenio dhe të tjerë në spitalin Umberto Primo.

“Nga rruga mendova se dëgjova të paktën dy shpërthime”, tha një vajzë që ndodhej pranë ndërtesës.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës