VIDEO | Zjarr në selinë e Autoritetit të Sigurisë në qytetin egjiptian Ismailia

Zjarr në Egjipt / Ekrani i printimit të fotove

Të paktën 25 persona u plagosën nga një zjarr në qytetin egjiptian Ismailia në Kanalin e Suezit.

Zjarri, shkaku i të cilit nuk dihet, shpërtheu para agimit në selinë e Autoritetit të Sigurisë, raportoi Al Jazeera.

Videot e postuara në mediat sociale treguan flakët që ngriheshin nga zyra e sigurisë së qytetit herët këtë mëngjes dhe fasada kryesore e ndërtesës dukej se ishte shembur.

Disa dhjetëra ambulanca dhe zjarrfikës janë në terren, dhe dy avionë ushtarakë janë në rrugë, njoftuan mediat shtetërore.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës