VIDEO| Zjarr në Katar pranë stadiumit Lusail dhe kampit të tifozëve

zjarr katar printscreen twitter

Në fshatin e tifozëve në Katar në Kupën e Botës pranë stadiumit Lusail, ka ndodhur një situatë dramatike kur ka rënë zjarri, raportojnë mediat.

Siç raporton “Daily Mail”, ka dalë një tym i madh i dendur dhe ende nuk është përcaktuar se si ka nisur zjarri.

Mediat raportojnë se një ndërtesë ka marrë flakë në fshatin e tifozëve “North Ketaifan Island”, dhe aktualisht zjarrfikësit janë duke shuar zjarrin.

Zjarri shpërtheu në një fshat tifozësh të quajtur "North Ketaifan Island", ndërsa autoritetet thanë se zjarrfikësit kishin "kontrolluar" zjarrin në ndërtesë dhe nuk raportohet për të lënduar. E në Katar u përpoqën të “debinin” fansat, por një video në rrjetet sociale tregonte se zjarri shihej nga një distancë e madhe.

Fotot që kanë dalë tregojnë gjithashtu se në qytetin e Lusail ka tenda që mund të përfshihen lehtësisht nga zjarri në skenarin më të keq.

Video e ditës