VIDEO | Zjarri në një fabrikë baterish litiumi në Korenë e Jugut, të paktën njëzet të vdekur

Zjarr në një fabrikë në Korenë e Jugut / Foto AFP / AFP / Profimedia

Të paktën 20 persona kanë humbur jetën pas një zjarri që shpërtheu sot në një fabrikë të baterive të litiumit pranë kryeqytetit të Koresë së Jugut, Seul.

Një incident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në një fabrikë të vendosur në Hwaseong, në jug të Seulit.

Në momentin e rënies së zjarrit në fabrikë ishin 67 punëtorë.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës