VIDEO | Video mallëngjyese e legjendës së futbollit turk Demirel: "Ndihmë, njerëzit po vdesin këtu"

foto: EuroFoot printscreen/twitter

Volkan Demirel, portieri legjendar i futbollit të Turqia, doli drejtpërdrejt në rrjetet sociale mes tërmetit shkatërrues. Demirel, i cili përndryshe është trajner i Hatayspor, njoftoi përmes Instagramit dhe kërkoi ndihmë për banorët e tërmetit shkatërrues që mori të paktën 1.300 jetë njerëzish.

Demirel ndodhet në qytetin më jugor të Turqisë përgjatë kufirit me Sirinë, Hatay, i cili ishte më afër epiqendrës.

- Këtu të gjithë janë të dëshpëruar, në Hataj të gjithë po vdesin. Ju lutem, situata është shumë e keqe. Nuk arrijmë dot njerëzit. Ata kanë nevojë për ndihmë, Zot, ndihmë – apelin për ndihmë të legjendës së Fenerbahçes e transmetojnë mediat turke.

Pastaj filloi të qante dhe mes lotësh tha.

– Ndihmë! Dërgoni të gjitha burimet që keni. Nuk janë vetëm Hatay dhe Antakia. Të lutem, në emër të Zotit, njerëzit po vdesin këtu - janë fjalët e Demirelit.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës