VIDEO | Një lëvizje për respektin e Ronaldos: Anuloni penalltinë e dhënë ndaj tij

Foto: Pamja e ekranit

Në ndeshjen e Ligës së Kampionëve Aziatik mes Al Nasr dhe Persepolis që përfundoi pa fitues, në qendër të vëmendjes ishte Christiano Ronaldo.

Domethënë, Al-Nasr pati mundësinë të merrte një mundësi të madhe për të shënuar një gol që do të thoshte fitore duke marrë parasysh rezultatin përfundimtar, por Ronaldo tregoi sportivitetin e tij të madh edhe në këtë situatë.

Arbitri kryesor i ndeshjes në fillim të takimit caktoi penalltinë më të rëndë për Al Nasr, por Ronaldo reagoi dhe i tha atij se nuk ishte faull, pas së cilës vendimi u anulua dhe Al Nasr nuk mori penallti.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës