VIDEO | Fjalimi i fundit kryeministror i Tras: Ditë më të ndritshme janë përpara nesh

Fjalimi i fundit kryeministror nga Liz Truss/ Foto EPA-EFE/TOLGA AKMEN

Ish-kryeministrja britanike Liz Truss këmbëngul se ajo kishte të drejtë që mori një qasje "të guximshme" si kryeministre në një fjalim final sfidues në kabinetin e kryeministrit, raporton Kohët.

Truss tha se ishte një "nder i madh" të shërbeja si kryeministre dhe vuri në dukje arritjet e saj në udhëheqjen e periudhës së zisë së Mbretëreshës dhe zbatimin e skemës së mbështetjes së energjisë.

“Që nga koha ime si kryeministre, jam më e bindur se kurrë se duhet të tregohemi të guximshëm dhe të përballemi me sfidat me të cilat përballemi”, tha ajo.

Në përfundim të fjalës së tij, Truss tha: "Ne vazhdojmë të luftojmë gjatë stuhisë, por unë besoj në Britani, besoj në popullin britanik dhe e di se ka ditë më të ndritshme përpara."

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës