Në xhiron e 27-të të kampionatit më të fortë turk të futbollit, përbërja e Trabzonspor humbur në shtëpi nga Kayserispor me 3:4.

Anëtari i ekipit kombëtar maqedonas Ennis Bardy nga radhët e vendasve hynë në lojë në fillim të pjesës së dytë.

Në minutën e 54-të, lojtari ynë arriti të futet në listën e golashënuesve pasi ishte i saktë nga penalltia për të barazuar në 3:3. Për Bardin, ky është goli i pestë i sezonit në Superligën turke, më parë ai kishte dy gola kundër Antalyasporit dhe një tjetër me Ankaragucu dhe Hatayspor.

Por mysafirët morën pikët falë Carlos Mane që shënoi në minutën e 63-të të ndeshjes në Trabzon.

Trabzonspor është në pozitën e pestë në renditjen e përgjithshme me 44 pikë, ndërsa Kayserispor është në vendin e shtatë me 41.