VIDEO| Papa Françesku u largua mëngjesin e sotëm nga spitali Gemelli në Romë

Foto: EPA-EFE / ANGELO CARCONI

Papa Françesku sot ai u largua nga spitali Gemelli në Romë, ku u trajtua për disa ditë me bronkit infektiv.

“Jam ende gjallë”, tha me shaka Papa 86-vjeçari teksa dilte nga spitali.

Vatikani konfirmoi dje se Papa Françesku do të largohet sot nga spitali dhe se nesër planifikon të udhëheqë meshën për festën e Palmave, në sheshin e Shën Pjetrit.

Foto: EPA-EFE / ANGELO CARCONI

Ati i Shenjtë u shtrua në spitalin romak tre ditë më parë, ku mori terapinë me antibiotikë.

Papa, i cili ka probleme të shumta shëndetësore, u shtrua në spital për probleme me frymëmarrjen.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës