VIDEO: Pandev nga Milani paralajmëron një projekt të madh në të mirë të futbollit maqedonas

Goran Pandev, legjenda e futbollit maqedonas/foto: EPA-EFE/Robert Ghement

Goran Pandev, i cili edhe pse kohët e fundit ka përfunduar karrierën e tij si lojtar profesionist, vazhdon dhe i mbetet i përkushtuar futbollit.

Klubi i futbollit i Akademisë Pandev ka publikuar një video me ish-përfaqësuesin tonë duke paralajmëruar një projekt të madh për të mirën e futbollit maqedonas.

- Një përshëndetje e këndshme nga presidenti ynë Goran Pandev, i cili javën e kaluar vizitoi bukuroshen “Arena Civica” në shoqërinë e presidentit të Brerës, Alessandro Aleotti. Stadiumi ku aktualisht po luan klubi i futbollit Brera në Milano, “Arena Civica”, është stadiumi më i vjetër në Itali, si dhe një nga stadiumet më të vjetra në Evropë – njofton FC Academy Pandev.

Pandev ndodhet në Milano në stadiumin e bukur të Klubi i futbollit Brera dhe brenda pak ditësh pritet që projekti të kthehet në vendin tonë.

- Përshëndetje, jam në Milano, në stadiumin e bukur të klubit të futbollit Brera, me presidentin Alessandro Aleotti. Na ndiqni, për pak ditë kthehemi në Maqedoni dhe na pret një projekt i madh në të mirë të futbollit maqedonas dhe qytetit të Strumicës. Gjëra të bukura do të na ndodhin – thotë Pandev.

Video e ditës