VIDEO | Meksika ra: Argjentina mbeti në raundin e XNUMX-të

Foto: EPA-EFE/Mohamed Messara

Pas humbjes tronditëse nga Arabia Saudite, Argjentina nuk dështoi sonte dhe festoi fitore ndaj Meksikës me 2:0.

Argjentina u mundua në 45 minutat e para, por edhe Meksika pati rastet e saj. Megjithatë, ne nuk pamë asnjë gol. Messi nga i cili pritej më së shumti që në fillim, ai dukej i tërhequr. Megjithatë, kjo ndryshoi pas një ore lojë. Është luajtur minuta e 61-të kur Messi ka marrë një top nga Di Maria pranë zonës së penalltisë dhe dërgoi një gjuajtje precize që Ochoa nuk kishte mundësi ta mbronte.

 

Meksika nuk ishte e njëjta skuadër nga pjesa e parë dhe në pjesën e dytë nuk krijoi pothuajse asnjë rast të mirë. Pika e ndeshjes vë Enzo Fernandez i cili hyri në pjesën e dytë.

Me këtë triumf, Argjentina e vuri veten në një pozicion që të vendosë vetë në raundin e fundit kur luan kundër Polonisë. Në këtë grup, pas dy xhirove, Argjentina dhe Arabia Saudite kanë nga tre pikë, Polonia ka katër, Meksika një.

 

Video e ditës