VIDEO | Kjo këngë fitoi çmimin Grammy për Këngën e Vitit dhe pas saj fshihet një histori e pabesueshme

Foto: Instagram

"Ashtu si kjo" mbi Bonnie Wright befasuar me fitimin e këngës më të mirë në edicionin e sivjetshëm të Grammy Çmimet e mbajtura të dielën në Los Angeles.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga @biden46harris49


Vetë ikona e muzikës Bonnie Raitt u trondit dukshëm kur fitoi çmimin prestigjioz Grammy për Këngën e Vitit. Duke marrë çmimin nga Zonja e Parë e Amerikës, Jill Biden, këngëtarja e quajti këtë fitore të saj një “moment joreal”.

"Zoti im, jam shumë i befasuar." Nuk di çfarë të them, ky është vetëm një moment joreal”, tha 73-vjeçari Wright.


Dhe në të vërtetë ashtu ishte, balada e saj për një transplant zemre i tejkaloi mega-hitet e saj "About Damn Time" e Lizzo-s, "As It Was" e Harry Styles, "Break My Soul" e Beyoncé dhe "All Too Well (version 10 minuta) e Taylor Swift".

Duke pranuar çmimin, Wright falënderoi Akademinë për nderin dhe për vlerësimin e artit të shkrimit të këngëve.

 

Just Like That lëshohet në Prill 2022. Ajo u shfaq edhe në albumin me të njëjtin emër, i cili arriti në vendin e 44 në Billboard Top 200. Kënga është shkruar nga Bonnie dhe siç thotë ajo, frymëzoi historinë e gruas që i dha zemrën e djalit të saj të ndjerë një fëmije tjetër. Boni ia ka kushtuar këngën mikes dhe koleges së saj John Prine, i cili vdiq në vitin 2020 pasi luftoi me koronavirusin.

“Unë u frymëzova për këtë këngë nga historia e pabesueshme e dashurisë, mëshirës dhe bujarisë së dikujt që dhuron organe nga i dashuri i tij për të ndihmuar një person tjetër të mbijetojë. Kjo histori është kaq e thjeshtë dhe kaq e bukur për këto kohë," tha Bonnie Raitt, duke shtuar: "Dhe njerëzit iu përgjigjën këngës, pjesërisht sepse unë e dua atë dhe ne të gjithë e duam John, dhe ky ishte frymëzimi për muzikën për këtë këngë. "

Beyoncé magjepsi fansat: gjysmë e zhveshur për kopertinën e albumit të saj të ri

Edicioni i 65-të i Çmimeve Grammy: Harry Styles, Sam Smith dhe Beyoncé shënuan mbrëmjen

FOTO | Të veshurit më mirë dhe më keq në Grammy: Një dekolte dhe një çarje që shkakton dhimbje koke

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës