VIDEO | Ky është filmi më i vlerësuar i të gjitha kohërave dhe një favorit i madh në Oscars sonte

Skenë nga filmi "Gjithçka Kudo Gjithnjë Përnjëherë" / Foto: Image Capital Pictures / Film Stills / Profimedia

Sipas raportimeve të IGN, "Gjithçka kudo në të njëjtën kohë" është filmi më i shpërblyer ndonjëherë, me 158 mirënjohje nga organizatat dhe organet më të mëdha të kritikës. Këtë post ai e ka mbajtur më parë "Zoti i unazave: Kthimi i Mbretit", e cila, sipas llogaritjes së IGN, mori 101 çmime.

IGN ka përzgjedhur çdo vlerësim të vetëm që filmi ka marrë këtë sezon çmimesh, duke përfshirë ato nga organizatat kryesore të kritikës dhe çmimet para Oskarit si Golden Globes, SAG Awards dhe Indie Spirits.

Jo çdo organizatë kritike arriti në statistika, por nëse llogaritni çdo nominim dhe çmim, "Gjithçka kudo në të njëjtën kohë" sigurisht që do ta kapërcejë "Zoti i unazave: Kthimi i Mbretit" dhe nga numri i çmimeve, si dhe nga numri i nominimeve. Domethënë, filmi ka 336 çmime и 691 nominim, ndërsa The Lord of the Rings: The Return of the King ka 213 çmime и 337 nominime.

"Gjithçka Kudo Gjithnjë Përnjëherë", e cila kryeson me 11 nominime në Oscar Awards të këtij viti, përshkruan një pronare lavanderie emigrante kineze që e gjen veten në konflikt me një qenie të ligë shumëdimensionale që rezulton të jetë, në fakt, vajza e saj.

Personazhi i Evelyn, mishëruar nga Michelle Yeo, duhet të mbledhë fuqinë e "unve" të tij të tjerë që jetojnë në universe paralele, në të cilat njerëzit kanë hot dog në vend të gishtërinjve, përdorin organe seksuale artificiale si armë dhe në disa prej tyre gurët mund të flasin.

Filmi ka spikatur pothuajse në çdo ceremoni çmimesh në Hollywood dhe yjet e tij karizmatikë, kryesisht nga Azia, janë kthyer në një nga temat kryesore të sezonit.

“Është një grup njerëzish shumë të pëlqyeshëm pas filmit dhe është e pamundur të mos jesh i lumtur për ta”, tha Scott Feinberg, një kolumnist për The Hollywood Reporter, për AFP të Francës.

Me 11 nominime, "Everything Everywhere All Përnjëherë" mund të ketë një rezultat të madh sonte edhe në 95th Awards Academy Awards.

Glamour dhe pompozitet: Kush do të jenë fituesit e mëdhenj të Oscars?

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës