VIDEO: Osimene ka paditur Napolin për një marrëzi të paparë

foto: EPA-EFE/SERENA CAMPANINI

Viktor Osimen, njeriu që me golat e tij pas 33 vitesh i solli titullin kampion Napoli, u gjend në qendër të një skandali të pabesueshëm.

Futbollisti nigerian ka vendosur të padisë Napolin për shkak të një postimi skandaloz në llogarinë zyrtare të klubit në Tiktok.

Gjegjësisht, kampioni aktual i Italisë ka publikuar një video ku tallte bashkëlojtarin e Elif Elmas për mënyrën se si kërkonte penalltinë dhe gabimin e tij nga pika e bardhë në ndeshjen kundër Bolonjës.

Videoja u bë shpejt virale. Napoli më vonë e fshiu atë, por kjo nuk e pakësoi dëmin që kishin bërë. Për shkak të poshtërimit që përjetoi, Osimeni vendosi të padisë klubin e tij.

“Ajo që u postua në llogarinë zyrtare të Napolit në TikTok është e papranueshme. Klubi i Victor u tall publikisht me lojtarin e tyre. Fakti që videoja u fshi më vonë nuk e pakëson faktin që i bënë shumë dëme një lojtari që ka vuajtur mjaft vonë me trajtimin e mediave dhe lajmeve të rreme. Ne rezervojmë të drejtën për të ndërmarrë të gjitha hapat për të mbrojtur Viktorin, duke përfshirë një padi - tha agjenti i Osimen, Roberto Calenda.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës